Jydia Jacob

    

Lydia Jacob Story – 55 wielorakich kolaży autorstwa
Raymonda E. Waydelicha (edycja limitowana, czarne pudełko, złoty stempel)

Pasją alzackiego artysty Raymonda E. Waydelicha jest łączenie znalezionych przedmiotów z obrazem w celu stworzenia własnego dzieła sztuki. Dla tego rodzaju narzędzi do gry i zabawy stworzył on 55 arcydzieł rozmiaru kart do gry, przyprawionych jego własnym wysmakowanym humorem.

Każda z pojedynczya karta LYDIA JACOB STORY sama w sobie jest dziełem sztuki i stanowi punkt odniesienia do świata surrealistycznego, nowego i wciąż nieznanego miejsca zajmowanego przez niezapomniany zestaw ludzi, zwierząt, roślin i (być może) przedmioty nieożywione. Zebrani razem w kulisach ożywionych krajobrazów, tajemniczych tekstów i zdumiewających map, mieszkańcy świata LYDIA JACOB STORY zapraszają nas do towarzyszenia ich twórcy w skojarzeniach i wymyślaniu – nasza fantazja może przejąć na siebie rolę tam, gdzie artysta przestał.

Karty LYDIA JACOB STORY mogą zainspirować nas zarówno do kontemplacyjnego radowania się zachwycającym dziełem sztuki, jak też do aktywnej twórczości, takiej jak opowiadanie historyjek, teatr, muzyka czy taniec.