Karty 1001

- 55 kart obrazkowych
do odkrywania tysiąca i jednej opowieści

Kanadyjski artysta Andrée Pouliot stworzył talię 55 znakomitych obrazów, w formacie kart przedstawia zdumiewający i mityczny świat Orientu. Karty przenoszą nas do dawnej Arabii i świata baśni 1000 i jednej nocy. Nawet dla osób nieznających żadnej wschodniej opowieści każda karta jest początkiem wędrówki po świecie baśni. 

1001 ożywia w nas starożytną sztukę opowiadania historii. Każda karta jest filigranową bramą otwierającą pokój pełen skojarzeń. Każdy obraz jest magicznym dywanem niosącym nas jeszcze raz do tamtej oświetlonej księżycem komnaty, gdzie pełne obaw serce króla zostało delikatnie obezwładnione przez kobietę tak odważną i mądrą jak piękną. 

Układając 1001 wspaniałych opowieści, aby wypełnić jak najwięcej bezsennych nocy Szeherezada ocaliła swoje życie na kolejny dzień – i kolejną opowieść – która wypełniała następną noc. Z pomocą kart 1001 my także możemy stać się twórcami opowieści, w których wszyscy i wszystko jest możliwe i żadna historia się nie powtarza. Z każdym potasowanie talii możliwości same się odnawiają: wyobraźnia dostaje skrzydeł! Karty 1001 są uzupełnieniem do kart SAGA i MYTHOS i mogą być wykorzystywane w połączeniu z nimi.

Przewiń do góry