Karty INUK

88 okrągłych kart obrazowych + 10 kart - szablonów


Odkrywanie tego kim jesteśmy i jak się staliśmy tym, kim jesteśmy, jest odwieczną ludzką potrzebą, która wydaje się wynikać z wrodzonej tęsknoty. Jest to sedno naszej miłości do mądrości i przesłaniem filozofii do „poznania siebie” i świata, w którym żyjemy.

 

88 okrągłych kart obrazowych o średnicy 88 mm przedstawia artystycznie i metaforycznie szerokie spektrum scenariuszy i opowieści. Na każdej karcie znajduje się przynajmniej jedna postać ludzka, która służy jako punkt odniesienia dla naszej osobistej identyfikacji. Kiedy zajmujemy się kartami INUK, w grę wchodzą nastroje i poruszenia, które następnie interpretujemy w przedstawionych sytuacjach. Badając związane z nimi uczucia i reakcje,sami stajemy się uczestnikami i doświadczamy możliwości uzyskania wglądu w nasze własne sytuacje życiowe, w nasze aktualne miejsce na ścieżce odkrywania siebie i samostanowienia.

 

Karty są okrągłe – po raz pierwszy w gatunku OH – i można je odwrócić, aby odsłonić inne lub szersze perspektywy. Uzupełnieniem jest 10 czarno-białych kart w tym samym rozmiarze i kształcie, na których wyznaczony jest obszar – oznaczony jako wycięcie. Użytkownicy karty mogą samodzielnie wyciąć tę sekcję i tym samym zrobić w karcie “okno”. Kiedy jedno z “okien” zostanie umieszczone na karcie z grafiką, obszar wycięcia działa jak lupa lub jak dziurka od klucza, przez którą możemy zobaczyć coś, ale nie wszystko. Badając kartę w ten sposób, zmienia się nasza uwaga: możemy skoncentrować się na jednej części sceny, a inne pozostają zakryte.

Przewiń do góry